norway1

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM" jest Partnerem w projekcie pt.: "MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli" o wartości 15 328 498,86 zł, realizowanym w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (85%) oraz z Budżetu Państwa (15%). Projektem zarządza Lider – Gmina Stalowa Wola.

plakat1

Projekt ma na celu poprawę rozwoju lokalnego i instytucjonalnego Stalowej Woli.

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM" w ramach projektu realizuje przedsięwzięcie, którego głównym założeniem jest rewitalizacja społeczna i przestrzenna zdewastowanego terenu znajdującego się na Osiedlu Fabrycznym przy uwzględnieniu działań w zakresie poprawy jakości środowiska naturalnego.

W ramach przedsięwzięcia "Kolej na Fabryczne" zostanie zagospodarowany zdewastowany teren znajdujący się wzdłuż torów kolejowych na Osiedlu Fabrycznym w Stalowej Woli. W ramach działań zaplanowano wykonanie muralu na ścianach garażu i ogrodzenia, utworzenie zielonego ogródka przy zastosowaniu ekologicznych metod podlewania zieleni przy wykorzystaniu deszczówki oraz warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnikom zostanie przybliżona tematyka kolei rozwadowskiej.

Przedsięwzięcie realizowane będzie w myśl zasad współuczestniczenia, partycypacji partnerstwa i empawermentu.

Projekt realizowany jest w okresie od kwietna 2022 r. do września 2022 r.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Biuro Projektu
ul. Dmowskiego 1 pok. 23A w Stalowej Woli (budynek MOPS w Stalowej Woli)
tel. 694 164 300, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje o funduszach norweskich znajdą Państwo pod adresem: www.norwaygrants.pl oraz www.norwaygrants.org.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

plakat2

plakat3

Do pobrania:

norway1