Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w okresie od listopada do grudnia 2022r. realizował projekt socjalny "Razem nie tylko w święta...". Projekt skierowany był do mieszkańców oraz rodzin zamieszkałych w Stalowej Woli, w szczególności z Osiedla Fabrycznego oraz uchodźców wojennych z Ukrainy.
Głównym celem projektu była aktywizacja, integracja społeczna i kulturowa rodzin z dziećmi oraz mieszkańców miasta Stalowa Wola, w tym uchodźców wojennych z Ukrainy poprzez organizację czasu wolnego w okresie przedświątecznym.
W ramach projektu przeprowadzono 4 sąsiedzkie spotkania warsztatowe dla mieszkańców oraz 4 rodzinne spotkania dla uczestników Klubu "Wesoła Gromadka". Podczas zajęć uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie m.in. wyplatania makramy, techniki decoupage, tworzenia bożonarodzeniowych ozdób na choinkę czy komponowania świątecznych stroików. W ramach projektu zorganizowano i przeprowadzono spotkanie dzieci z Mikołajem oraz spotkanie wigilijne dla uczestników i sympatyków Klubu "Wesoła Gromadka". Uczestnicy projektu mieli okazję oderwać się od codziennych obowiązków, a czas spędzony z najbliższymi szczególnie w okresie świątecznym zacieśnił więzy rodzinne oraz przypomniał o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Proponowane działania projektowe zaangażowały do współpracy poszczególne grupy odbiorców projektu, a zawarte nowe znajomości stały się dla nich źródłem wsparcia i satysfakcji. Pozytywne efekty projektu umożliwiają kontynuację i rozwijanie dalszych działań w obszarze aktywizowania i organizowania społeczności lokalnej.