sppMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli po raz szósty przystępuje do organizacji lokalnej Akcji Charytatywnej "Stalowowolska Paczka Pomocy" - Edycja 2023.

Inicjatywa związana z organizacją akcji charytatywnej na rzecz osób samotnych i wykluczonych z naszego miasta, wynika z aktualnego zapotrzebowania środowiska lokalnego, gdzie ludzie powyżej 50 roku życia oraz osoby starsze i samotne, wymagają społecznego zaangażowania ze strony mieszkańców Stalowej Woli. Z tego względu w 2023 roku chcemy skierować działania pomocowe właśnie w stronę tych osób.

mosty

Głównym celem Akcji jest wsparcie osób samotnych i wykluczonych oraz osób starszych ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji życiowej w okresie przedświątecznym poprzez zbiórkę darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania. W ramach Akcji zbierane będą:

  • artykuły spożywcze, w tym m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, cukier, olej, konserwy, słodycze itp.
  • artykuły chemiczne, w tym m. in. płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania
  • środki tekstylne, ręczniki, pościel
  • element świąteczny (kartka świąteczna lub inny symbol nawiązujący do świąt)

W ramach Akcji nie zbierane będą środki finansowe.

Zbiórka paczek z wymienionymi powyżej artykułami odbywać się będzie w instytucjach użyteczności publicznej, firmach prywatnych, organizacjach pozarządowych, placówkach oświatowych w okresie od 13 listopada do 30 listopada 2023 roku.

Następnie przygotowane paczki świąteczne zostaną przekazane osobom starszym i samotnym w okresie przedświątecznym przez pracowników MOPS w Stalowej Woli i wolontariuszy Akcji.

Zachęcamy do udziału w Akcji i przygotowania paczek. Każda pomoc z Państwa strony jest bardzo cenna i będzie stanowić ogromną radość wśród obdarowanych.

Wszelkich informacji dotyczących Akcji "Stalowowolska Paczka Pomocy" udzielają w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli Koordynatorzy Akcji - Ewelina Paniewska - pokój nr 5 oraz Tomasz Soja - pokój nr 15A w godzinach od 800 do 1500, tel. 15 842 50 97 wew. 36 lub 17; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub www.mops-stalwol.pl.

Do pobrania:

  • KARTA ZGŁOSZENIOWA "Stalowowolska Paczka Pomocy" – Edycja 2023 - POBIERZ
  • REGULAMIN AKCJI CHARYTATYWNEJ "STALOWOWOLSKA PACZKA POMOCY" - POBIERZ
  • WSKAZÓWKI DO REGULAMINU AKCJI CHARYTATYWNEJ "STALOWOWOLSKA PACZKA POMOCY" EDYCJA 2023" - POBIERZ