Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM" zaprasza Szkolne Kluby Wolontariusza do uczestnictwa w konkursie na inicjatywę wolontarystyczną.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności wolontarystycznej wśród uczniów stalowowolskich szkół, promowanie idei wolontariatu, kształcenie postaw prospołecznych oraz umiejętności pracy w grupie.
Uczestnikami konkursu mogą być grupy wolontariuszy składające się z minimum 5 osób i lidera (nauczyciel, pedagog). Uczestnicy określają potrzeby w swoim otoczeniu i możliwości grupy, a następnie określają formę pracy i układają plan działania. Zgłoszenie inicjatywy powinno nastąpić do 25 marca 2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM" przy ul. Dmowskiego 1 w Stalowej Woli lub Klubie Wolontariusza przy ul. 1-go Sierpnia 24 w Stalowej Woli lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do dnia 10 czerwca 2016 r. Komisja Konkursowa powinna otrzymać sprawozdanie z realizacji inicjatywy.
Konkurs został zorganizowany w związku z realizacja zadania "Organizacja i promocja wolontariatu – Wolontariat dla każdego" dofinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola.

Załącznik: REGULAMIN