W dniu 12 lipca 2016 roku odbyła się wycieczka do "Magicznych ogrodów" w Janowcu. Wycieczka została zorganizowana w ramach proiketu "Aktywna gromadka" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

"Magiczne ogrody" to rodzinny park tematyczny położony w pobliżu Janowca nad Wisłą. To pierwszy w Polsce ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię. 35 uczestników wycieczki (rodziców z dziećmi) przekraczając bramę parku stało się częścią niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród pięknych drzew, krzewów ozdobnych uczestnicy przyglądali się smokom, skrzatom, wróżkom, ptakom, Mordolom i Krasnoludom. Uczestnicy byli zachwyceni krainami utrzymanymi w klimacie baśni, wędrując wśród wodospadów, strumieni i kwitnących róż. Najmłodszym uczestnikom przypadły do gustu niecodzienne place zabaw, mgiełki wodne oraz inne atrakcje zaplanowane tak, by wspierały wyobraźnię dziecka.

Wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji uczestników wyjazdu oraz rozmowom i stał się dla nich niezapomnianym przeżyciem.