W dniu 11.10.2018 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli gościliśmy przedstawicieli z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Ostrowca Świętokrzyskiego. Celem wizyty studyjnej było poznanie dobrych praktyk Zespołu ds. Organizowania Społeczności Lokalnej w MOPS w Stalowej Woli.

ostrowiec1 ostrowiec2

Pracownicy MOPS w Ostrowcu Świętokrzyskim zainteresowani byli wzbogaceniem swojej dotychczasowej oferty o pracę metodą środowiskową. W trakcie spotkania zapoznaliśmy gości z naszymi dotychczasowymi działaniami prowadzonymi ze społecznością lokalną części Osiedla Fabrycznego. Została przygotowana prezentacja nt. wdrażania modelu organizowania społeczności lokalnej w Stalowej Woli.
Kolejnym etapem wizyty było pokazanie części ternu, na którym rozpoczęliśmy naszą pracę i zapoznanie z jej efektami. Następnie udaliśmy się do Klubu "Wesoła Gromadka", który powstał w rezultacie naszych działań na Osiedlu – goście wpisali się do pamiątkowej kroniki prowadzonej w klubie. Dotychczasowe działania Zespołu ds. organizowania społeczności lokalnej bardzo pozytywnie oceniane były przez przybyłych gości podobnie jak atmosfera współpracy w tutejszym Ośrodku. Podzielenie się naszymi doświadczeniami z zakresu wdrażania całego procesu organizowania, integrowania i aktywizacji mieszkańców jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i ma dla nas bardzo duże znaczenie. Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie zadane pytania, a zdobyte w ten sposób wiadomości ułatwią wdrożenie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim na jak najwyższym poziomie modelu organizowania społeczności lokalnej na terenie miasta.
Wszystkich zainteresowanych wdrażaniem modelu organizowania społeczności lokalnej zapraszamy do odwiedzania naszego profilu społecznościowego facebook https://www.facebook.com/oslstalowawola/, gdzie można śledzić inicjatywy podejmowane na rzecz mieszkańców Stalowej Woli.

Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej.