fot3Miło nam poinformować, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli znalazł się w gronie finalistów kolejnej edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Do 17 lutego 2019 roku w sklepach Tesco (Stalowa Wola – ul. Przemysłowa 2b i Nisko – ul. Podoficerska 2) można glosować na projekt "Wakacje z tradycją". Ponadto zachęcamy do oddania głosu na projekt "Stalowe Graffiti" przygotowany przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM", w którym jesteśmy partnerem.

Czy wiesz skąd pochodzisz? Czym zajmowali się Twoi przodkowie? Co jedli i czym się trudnili? "Wakacje z tradycją" to sposób, by odpowiedzieć twierdząco na każde z tych pytań. Celem projektu jest zapoznanie rodzin z terenu Stalowej Woli z lokalną historią oraz historią życia ich przodków. Jednocześnie projekt będzie okazją do spędzenia miłego i konstruktywnego czasu w gronie rodzinnym i sąsiedzkim.
Celem projektu "Stalowe graffiti" jest poprawa wizerunku zdewastowanych ścian budynków w Stalowej Woli poprzez wykonanie graffiti. Społeczność lokalna będzie od początku zaangażowania w realizację inicjatywy poprzez wspólne przygotowanie projektu pomoc w dalszych etapach. Wspólna praca pokaże, że każdy może się przyczynić do poprawy estetyki i wyglądu przestrzeni miejskiej. Celem projektu jest także ukazanie sztuki ulicy jako atrakcyjnej, niewspółmiernej z wandalizmem niszczącym krajobraz miasta.
Organizatorem V edycji programu "Decydujesz, pomagamy" jest Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia". Celem programu jest wspieranie aktywności i rozwoju w społecznościach lokalnych.
W programie biorą udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia bądź indywidualne grupy, które do 28 listopada 2019 roku za pomocą internetowego formularza przedstawiły swój pomysł dotyczący tego, jak chcą wspierać lokalne społeczności i wprowadzać zmiany w najbliższym otoczeniu. Na potrzeby programu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły, a klienci sklepów Tesco będą decydowali, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie "Decydujesz, pomagamy" w naszym mikroregionie.
Każdy klient sklepu Tesco może oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Wszystkie oddane głosy się liczą, a zasady głosowania są bardzo proste. Za każde dokonane zakupy klienci Tesco otrzymają żeton, który będą mogli wrzucić do konkursowej urny. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem powinien otrzymać dofinansowanie na realizację. Największa liczba głosów zadecyduje, który projekt zajmie I miejsca.
Więcej informacji o programie "Decydujesz, pomagamy" można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.
Serdecznie wszystkich zachęcamy do głosowania, a za każdy oddany głos z całego serca dziękujemy!