W dniu 26 kwietnia 2019 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli przy ul. Hutniczej 12 odbyły się warsztaty "Wizaż – mój wizerunek" dla uczestników Klubu Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli oraz uczestników Klubu "Wesoła Gromadka".

W zajęciach zorganizowanych w piątkowe popołudnie udział wzięli dorośli i dzieci.
Celem Klubu Integracji Społecznej jest reintegracja społeczna i zawodowa osób pozostających poza rynkiem pracy oraz aktywizacja ich rodzin. Z tego względu organizacja zajęć w partnerstwie z CKU przyczynia się do integracji uczestników KIS i nawiązywania nowych znajomości. Pozwala na nabycie nowych umiejętności i jest miejscem zaprezentowania ukrytych talentów.
MOPS od kilku lat współpracuje z placówką kształcenia zawodowego i ustawicznego dla młodzieży i dorosłych korzystając z pomocy i porad wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej i kształcących się w Centrum uczennic w zawodach: fryzjer i technik usług kosmetycznych, w tym m.in. w ramach Klubu Integracji Społecznej przy MOPS i Klubu "Wesoła Gromadka".
W ramach warsztatów "Wizaż – mój wizerunek" zostały przeprowadzone metamorfozy uczestników zajęć przez nauczycieli i uczennice szkoły policealnej w zawodzie fryzjer i technik usług kosmetycznych. Uczestnicy, szczególnie Panie mogły skorzystać z fachowych porad w zakresie ułożenia fryzury, strzyżenia, czynności pielęgnacyjnych skóry głowy i włosów oraz porad w zakresie pielęgnacji twarzy, dłoni, makijażu, regulacji brwi, manicure, malowania i zdobienia paznokci. Wszyscy obecni, chętnie i aktywnie uczestniczyli w zmianie swojego wyglądu zewnętrznego i korzystali z oferty przygotowanej przez kadrę nauczycielską i uczennice CKU.
W warsztatach bardzo aktywnie uczestniczyły dzieci naszych Klubowiczów, nie tylko korzystały z usług fryzjerskich i kosmetycznych , ale również same angażowały się w czynności pielęgnacyjne i pod nadzorem nauczyciela wykonywały proste zabiegi kosmetyczne. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe w tym zestawy akcesoriów i kosmetyków na własność, celem utrzymania wypracowanych sposobów dbania o swój wygląd zewnętrzny w domu. Zajęcia "Wizaż – mój wizerunek" w CKU były ciekawie spędzonym czasem przez dorosłych i dzieci oraz wpłynęły pozytywnie na zmianę wyglądu zewnętrznego naszych Klubowiczów.
W imieniu uczestników i kadry Klubu Integracji Społecznej przy MOPS w Stalowej Woli składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor oraz nauczycieli i uczennic Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli, w tym w szczególności Pani Wioletcie Krzysztyniak - Janusz za pomoc i zaangażowanie w działania aktywizacyjne na rzecz osób pozostających bez pracy.