Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM" w Stalowej Woli zaprasza wszystkich klientów sklepów Tesco w Stalowej Woli i Nisku do wzięcia udziału w głosowaniu w VI edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Organizatorem przedsięwzięcia jest Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" przy wsparciu Tesco Polska oraz Fundacji Tesco. Celem programu jest wspieranie aktywności i rozwoju w społecznościach lokalnych.

W programie biorą udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia bądź indywidualne grupy, które do 13 maja 2019 r. za pomocą internetowego formularza przedstawiły swój pomysł dotyczący tego, jak chcą wspierać lokalne społeczności i wprowadzać zmiany w najbliższym otoczeniu. O tym, jakie projekty wejdą w życie w VI edycji, decydują klienci Tesco, podczas głosowania, które trwa od 17 czerwca do 14 lipca - za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt. W każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

 

W gronie finalistów znalazło się Stowarzyszenie Centrum Aktywności "SPECTRUM" w Stalowej Woli, które w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli złożyło wniosek pn.: "Muralove Miasto". Celem projektu jest rewitalizacja i poprawa wizerunku zdewastowanych miejsc w Stalowej Woli poprzez stworzenie murali na zniszczonych ścianach budynków. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano wykonanie dwóch murali, stworzenie zielonego zakątka i spotkanie podsumowujące.
Każdy klient sklepu Tesco (Stalowa Wola – ul. Przemysłowa 2b, Nisko – ul. Podoficerska 2) może oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Wszystkie oddane głosy się liczą. Największa liczba głosów zadecyduje, który projekt zajmie I miejsce.

Więcej informacji o programie "Decydujesz, pomagamy" można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu 2019 r.
Serdecznie wszystkich zachęcamy do głosowania na projekt pn.: "Muralowe Miasto".

Za każdy oddany głos z całego serca dziękujemy!