Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie "Międzypokoleniowy most bezpiecznych relacji - warsztat dla dziadków i wnuków". Warsztat skierowany jest do osób (dziadków) zamieszkujących na terenie Gminy Stalowa Wola oraz ich wnuków w wieku od 10 lat.

Celem warsztatu jest możliwość nabycia umiejętności rozwiązywania konfliktów, stawiania granic psychologicznych, budowania wzajemnego szacunku z uwzględnieniem różnic międzypokoleniowych oraz ich akceptowania. Poruszona będzie również tematyka radzenia sobie z problemami dotyczącymi różnic w myśleniu oraz mechanizmów psychologicznych działających w relacjach rodzinnych we wzajemnym dialogu międzypokoleniowym. Uzyskanie wiedzy i świadomości pozytywnego znaczenia właściwych, zdrowych międzypokoleniowych przekazów ze strony seniorów względem dzieci i wnuków.

Termin:

Warsztat obejmuje 2 dni w terminach: 05.10.2023r. (czwartek) w godzinach od 9:00 do 15:00 oraz 06.10.2023r. (piątek) w godzinach od 11.00 do 17.00. Wnukowie będą uczestniczyć w drugim dniu warsztatów w godzinach od 14:00 do 17:00 w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 10.
Prowadzący: Anna Sokal, Sylwia Fusiarz.

Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dla dziadków i osobno dla wnuków dostępnych na stronie internetowej www.mops-stalwol.pl - należy je wypełnić, podpisać (wymagana zgoda opiekuna prawnego w przypadku wnuków), zeskanować i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, ul. Dmowskiego 1, pok. 15A. w terminie do 02.10.2023r. Po weryfikacji zgłoszeń osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie zostaną poinformowane telefonicznie.

Warsztat jest dofinansowany w ramach projektu "Budujemy mosty - dialog międzypokoleniowy" ze środków budżetu Państwa - Program Osłonowy Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - edycja 2023.

Szczegółowe informacje nt. projektu "Budujemy mosty - dialog międzypokoleniowy" można uzyskać na na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli lub pod numerem telefonu: 15 842 50 97 wew. 17.

Do pobrania:

  • Formularz zgłoszeniowy dla dziadków i wnuków - POBIERZ
  • Formularz zgłoszeniowy dla wnuków - POBIERZ
  • Regulamin udziału - POBIERZ